Флюгери Львова’19: далі буде. Пам’яті Маркіяна Іващишина

Пост-реліз вісімнадцятого міського фестивалю Флюгери Львова, який відбувся 11-12 травня та який вперше не координував Маркіян Іващишин.

Він передав проект на творення Лінії Втечі та особисто Ляні Мицько. Після того сказав, що нам Флюгери вдалися і що ми маємо їх робити далі. І пішов. Раптово по обіді 21 травня 2019 року спина і скелі культури у Львові перетворилися на міф і легенду, які зроблять нас відповідальнішими.

Маркіяне, дякуємо Тобі.  За революцію на граніті, Вивих, Дзигу, Ляльку, Ініціативу, Львів і те, що зробив нас тими, ким ми є.  Всі передані справи і квести ми розгребемо та продовжимо твоє добре діло.

XVIII Фестиваль Флюгери Львова завершився. Доба музики та міської культури фінішувала спільним джемом на подвір’ї ратуші. Близько 1000 відвідувачів прийшли цьогоріч відпочити на “корпоративі” міських артових спільнот, послухати актуальних виконавців, відпочити разом із друзями, та закликати літо на одному із настаріших міських фестивалей.

Головною темою фестивалю стала свобода творчості мешканця у його Місті, про що у промо ролику (охоплення відео Флюгери Львова_2019 склало більше 10 000) заявив артист Іван Zelenew:

ніч перед новими Флюгерами

“Справжній потік собі вихід знайде – то ж не буває безнадійних ситуацій.

Культура – це своєрідний код, який допомагає домовлятися. І що багатша вона та свіжіша, тим ширшого кола питань ми спроможні дійти згоди. Це те, що допомагає розпізнавати людину в собі в частинку себе бачити в інших. Колись це була Дзига – можливо, перша, хто почав пускати свіже повітря до цього міста і багато років тримав цю кватирку відчиненою.

фото: Віталій Маріаш

Тепер час продовжувати цю тяглість, бо те що вони почали, було дуже сміливим, інакшим і це надихнуло дуже багатьох розширювати межі можливого. Вперше потрапивши на Тиждень Актуального Мистецтва, мені, як прибульцю із більш просто організованої реальності, видавалося чимось захопливо надприроднім, що з містом можна ТАК взаємодіяти – експериментувати, виявляти приховане за рамками звичного, створювати ірраціонально, а не лише за інструкцією, почавши діалог і не нав’язуючи готової відповіді.”

фото: Віталій Маріаш

2019 став роком змін формату, Флюгери Львова саме досягли повноліття. Фестиваль виростає в місто, місто вростає у фестиваль. Чимало відвідувачів прийшло із дітьми, аби разом слухати улюблених виконавців, та передавати свої уподобання та сплікуватися, та чимало відвідувачів прийшло на Флюгери вперше, і ця ініціація теж є важливою часткою розвитку.

Дворик Ратуші та підземелля Бернардинів вібрували звуками Міста та відображали його різні творчі середовища, які саме на Флюгерах перетинаються.

фото: Віталій Маріаш

“Треба відкрити шлюзи і потім просто підтримувати то, шо відповідає твоїй місії, цілям і завданням. А свобода вибору і свобода самореалізації має бути і місто має надавати ці можливості.” – Маркіян Іващишин

Дякуємо усім відвідувачам, які були із нами, та не пропустили одне із ключових перетворень у культурі Львова.

Організатори Культурна агенція “Лінія Втечі”, ГО “Вірменська 35” висловлюють вдячність усім виконавцям які наповнили дворик Ратуші на Музей Ідей ритмами, голосами та музикою без стилістичних кордонів: Derrick & Tonika, dj Shon & Kickit, Torban, MT Belveder Sekstet, Zapaska, MoonZoo, Bedzvin, Kurs Valut, Bedroom Talks, Mike Trofimov b2b Roman Kapiy, Svarog (Affin, Textura), Lstn (Dzvin, Zavtra) Mark Tokar Trio, ТЕЛЬНЮК: Сестри. Також дякуємо усім спільнотам, “Щось цікаве”, майстрам із ательє арт скла “Haluzka” та майстерні “ЦЕХ” (цікаві експерименти художників), книгарні “Книжковий лев”, DIY брендам Vachoka та RE:MRKT, галереї ЦЕ, Правда Б та всім причетним спільнотам.

Команда Флюгерів дякує генеральним партнерам та гарантам доброго звуку: компанії “Fat Sound” на чолі із ідеальним слухом Михайла Омельяша, квитковим партнерам KASA.IN.UA, партнерам із поселення Modern Art Hotel.

Флюгери Львова – будуть! Маркіяне, любимо тебе. <3

Всі фото з Флюгерів 2019 від Віталія Маріаша

 Флюгери на Facebook

Instagram
Telegram

фото: Slippy Ink