Аппекс і його “Служи Собі”. Презентація альбому

29 листопада свято на реп-вулиці нашого мовного регіону: товариш та брат Аппекс видає у мережу сольний альбом “Служи Собі”.

обкладинка альбому Служи Собі

ЛІНК НА ВСІ ПЛАТФОРМИ З АЛЬБОМОМ

Фірман, Віталік Брат, і, зрештую, Аппекс – трансформація і постійна дифузія того Віталіка, якого ви бачили, швидше за все, в складі західноукраїнської реп-групи Ціна Ритму, як артиста-репера на рейвах чи як художника в тату-салоні чи на муралах десь біля Рівного. Він не перший рік створює власний образ сольного артиста і вже не можемо назвати його просто репером, бо все зайшло набагато глибше.

– З чого ти починав робити музику?
– Почав з треків на форум самого першого інтернет провайдера в Рівному. Там в розділі реп/рнб була тема типу : спробуй, це не складно. В мікрофон від навушників писав.
Потім в вк викупився з слемом 52 а він знав стімула і містерію. Ми започаткували команду PGAS crew. Розшифровується це як палермо (наш район) графіті асосіейшн. Пегас – покровитель митців всі діла.

 – А де вони зараз? Хто чим займається?
– Слем продовжує писати реп про любовні стосунки. Містерія писав квадратні вірші на гурток ходив, зараз хз шо і де. Стімул був армії, потім працював поваром. Бачив на районі осінню, то робить переважно нічого. Був в будинку для особливих людей, може виявили у нього надможливості.

– Розкажи трохи про себе і дитинство: ти ще з тих хто грав в хованки і по черзі бавився в ігри на компах? Чи може ше встиг зацінити приставки і агромні магнітоли?
– Невеликі магнітоли, двокасетні. Потім музичні центри. 8, 16 біт. Тетріси тамагочі цурік чувачі. В двір не виходив, нікого там не знав. З садочку мене останнього забирали постійно.  Щоб зайняти себе, бігали по кругу і один з одного штани знімали

 – Що було в ті часи культурним кодом вашого покоління в дитинстві, яка музика потрапила до тебе першою?
 – Покемони, камеді клаб коли старші були. Попадав під вплив рівно як і всі. Всі хотіли телефон і побільше пікселів.
Перша касета свідомо надбана – збірка укр репу і ру репу. Потім Тартак “Мікрофонна перевірка”, Тупак, Емінем, ТНМК. Ще пам’ятаю Територію А з їх кліпами. Писали з тєліка на касету пісні.

 – А які стилі до душі, на що орієнтується серце?
– Реп перестав мене цікавити десь після школи. Слухав інструментальний хіп хоп, глічхоп, електронщину. Колись драменбейс любив, нейрофанк, ембіент всякий. Зараз якщо вмикаю шось то джаз, хаус, даб, аби фон був

Альбом відсадився в інший вазон

– Спочатку я інший альбом написав, але рішив його відкласти бо він був не цілісний. Інтро і аутро на музику Wootabi вибивались. З них виріс інший альбом, наче пересадив їх в інший вазон. Його хотів би дві презентувати у Львові, Києві. Видати касети з бонусами

 – Скільки ше треків лежить і чекає свого зоряного часу?
– Є тексти яким по 7-8 років. Є альбом стріла який вже мав кілька передпрезентацій навіть, але він досі в роботі, зараз там міняється аранжування, дописуються живі інструменти.

– Ти писав колись комусь музики чи текста на продаж?
– Мали писати для програми Технодед саундтрек. Замість того я написав це:

Мене прогрес позаду лишив
До чого техніка дійшла
На стаціонарний мене набери
з апарата без кнопок антени й шнура

Не приходять мені електронні листи
Певно їх розгубив безтолковий поштар
І плазмовий телевізор новий
Так як ламповий не зігріє кота

–  Ще один твій проект Фірман “Воїн добра і світла” то ж якась особиста історія? Готовий пролити трохи світла на бекграунд альбому?
 –  Тоді я робив музику більш інтуїтивно, менше давав собі звіт нащо і чому. Але назва була на поверхні і здалась мені влучною в далекому 2013ому до революції і Ляпіса. Вже тоді я був альтернативщиком і це мав бути не реп, а шось маргінальне на периферії смаків. Римував по-моєму я тоді краще ніж зараз.

 – Як відбулася трансформація у Аппекса? Це просто зміна нікнейму, чи за цим є якась історія?
– Людина страх зловила параною на рахунок свого псевдоніму. До того ж я відчував перелом в житті а відтак і в творчості. Нова група нове середовище життя та праці. Зміна професії з тої на яку вчився на щось більш невизначене, на постійний пошук.

Ми – симуляція, програма для пошуку правильної комбінації символів

  – Космічна тематика проходить червоною ниткою крізь значну частину твоїх робіт. Цікаво, звідки твоє захоплення космосом? Як копаєшся в цій темі? Можливо якісь документалки, книги про це є для тебе особливо цікавими?
 – Не буду дуже оригінальним: хокінг, карл саган. Документалки, вікіпедія. Зараз мій світогляд не ставить космос в центр зацікавленості. Тепер для мене це конкретизована роками, мільйонами людей, картина світу. Таких картин світу є багато. Зараз схиляюсь до того що ми симуляція, програма для пошуку правильної комбінації символів. Коли така комбінація буде озвучена, світ схлопнеться. Думаю в цій комбінації є рима.

 – Що читаєш для збільшення словникового запасу?
 – Прихильник аудіокниг. Маю словник на смартфоні. Інколи виручає.

 – Окрім літератури/кіно про космос ще що читаєш/дивишся? Що б порадив до ознайомлення, наприклад, своїм дітям?)
 – Своїм дітям – час пригод, однозначно. Улюблена книга – В. Сєркін “хохот шамана”. Люблю українські народні казки за псіходел. Пєлєвін. Вонегурт норм. Зараз читаю “Чоловік що переплутав жінку з капелюхом”.

  –  Якщо говорити про україномовний хіп-хоп, наскільки тобі цікаво слідкувати за ним? Як би ти оцінив те, що відбулося в ньому за останні 15 років? Чого тобі в ньому не вистачає?
– Не вистачає візуалізації. Музична складова не цікавить, хоча ці можуть і здивувати і прокачати. Оркестр Че мої фаворити.

– Де тебе можна знайти і чи можна буде послухати твої треки десь наживо?
– Не можна мене шукати бо це протизаконно, а дивитись краще здалека.

за інтерв’ю з прес-кіта Аппекса