Новий сингл від Паліндрома на вірш шістдесятника Холодного

Паліндром, проект Степана Бурбана зі Львова, 30 березня видав новий сингл. Це пісня на вірш поета-шістдесятника Миколи Холодного – “Вмирають поети…”, її Степан виконав під акомпанемент Ігоря Хоркавого (Montesquieu).

Режисурою та монтажем відео Степан Бурбан займається самостійно

У відео використані кадри з документального фільму про життя Василя Стуса “Просвітлої дороги свічка чорна” та ретроспективи Олександра Коваля.

Пісня і кліп мають присвяту. Вона скеровується всім, хто зазнав репресій з боку радянської влади, чия творчість була заборонена, всім, хто продовжував боротись, або не зміг стримати натиск на себе.

Микола Холодний був такою білою вороною, – розповідає Степан, – але літературні критики його ставлять поруч з гучними іменами епохи шістдесятників. Його не вивчають в школах, але Холодний справді майстерний поет. Він показував абсурд комуністичного суспільства між рядків, інтегруючи цю тему вдалими художніми образами. Мені подобається цей поет, і це не зважаючи на те, що під кінець своєї боротьби він визнав свою провину перед режимом, здався.

Чи можемо ми звинувачувати у вимушеному колабораціонізмі поетів, які відмовилася від спокою заради багаторічної боротьби, яка перетворила їхнє життя на трагедію? Звинувачувати у тому, що вони не змогли донести цей тягар до кінця?


Зараз Паліндром працює над створенням нового альбому. Цей сингл не ввійде в новий реліз.

Послухати альбом Паліндром “Про сьогодні, завтра і вчора” (2019) можете тут.

Підтримайте Паліндром на Патреоні: patreon.com/palindrom

facebook.com/palindroms
instagram.com/palindrom.ed
palindroms.bandcamp.com

Пісня Паліндром – Холодний на Soundcloud: https://soundcloud.com/stepan-glava/palndrom-kholodniy