Паліндром десять днів на орбіті: що кажуть про альбом “Про сьогодні, завтра і вчора”


“Альбом третій день на повторі.” – радить Паліндром в сторіс Альона Альона


“Це прекрасний альбом. Як ніби прийняв якусь таблетку і повернувся в тріп на 10 років назад по відчуттях.” – написав поет та музикант Григорій Семенчук


“Львівські експерти кажуть, що це новий вейв в галицькому музичному світі… Йо!” – написав культуролог Богдан Шумилович


І ми кажемо: паліндром – це не про ностальгію, а про спадковість в музиці і культурі. Нова романтика урбану, якої нам не вистачало. Вже понад тиждень альбом “Про сьогодні, завтра і вчора” львів’янина Степана Бурбана, він же Кашляючий Ед і той самий Степан з Глава 94, турить просторами інтернету.

Степан Бурбан, паліндром
фото Тані Олексенко

СЛУХАТИ альбом Паліндром “Про сьогодні, завтра і вчора” на всіх платформах

Разом із виходом альбому розпочався своєрідний експеримент – як аудиторія сприйме українмовний альбом, не розрахований на трендовий реп-сегмент та не банально соціальний, – а такий, що зачіпає власні філософські питання.


чарти

Перший тиждень життя реліз знаходився в топ 100 найчастіше доданих альбомів українських користувачів ITunes, а також пісня з альбому потрапила в популярний на Apple Music плейлист “Україна: нове покоління”.


змі


“Про сьогодні, завтра і вчора” першими відгукнулися редактори музичних ресурсів:

Добре оцінили альбом, зробивши велике інтерв’ю з автором, журнал “СЛУХ”

Інтерв’ю:
Його тексти несуть ностальгію та меланхолію, а музику часто порівнюють із Скрябіним. Нещодавно Паліндром випустив дебютний альбом, який ми вже вважаємо одним із найкращих у 2019-му. – Каже СЛУХ


Редактори ресурсу “Потоп” в своєму першому подкасті також вподобали реліз, назвавши його одним з кращих цього року. Слухайте з 18-ї хвилини.

«Про сьогодні, завтра і вчора» — чуть ли не первый релиз в новейшей истории украинской музыки, где вместо прямых заимствований и цитат — нормальная и адекватная преемственность. То есть Паліндром — это не новый Скрябин (как вы, наверное, услышите из других СМИ). Паліндром — это когда Скрябин уже по дефолту зашит где-то в ДНК. Степану не нужно делать кавер-в-лоб на Скрябина, чтоб заработать лайки и просмотры на ностальгии и «встроиться в контекст». Он работает с этим контекстом (наследием) напрямую, вытачивая свой собственный стиль. «Про сьогодні, завтра і вчора» — вот это и есть настоящий экоманифест новой украинской музыки (а не то самое пиар-видео Вани Дорна).


Підтримали паліндрома і на порталі “Неформат”. Читайте інтерв’ю //Паліндром: важко бути бітником, який блукає узбіччям автостради та рахує зорі

Несподівано позитивну реакцію дало львівське видання “Варіанти”, яке, зазвичай, дуже критично ставиться до нової української музики та Кашляючого Еда зокрема. Тут прочитайте рецензію від Олександра Ковальчука

Також частина альбому потрапила у ротацію Єден Радіо

Культурологічне медіа Артефакт також додало свою думку про альбом Паліндром “Про сьогодні, завтра і вчора”

Можливо, “Кашляючий Ед” уже повалив своїх ідолів, знайшовши самого себе у реп-музиці. Однак “Паліндром” – це віднайдення самого себе у всіх сенсах. Або ж дорога до віднайдення. Поки важко сказати.
імхо

Рекомендували до прослуховування альбом своїм читачам і музичні телеграм-канали – Нагайна, poison’s music, інші.

Если проект возьмет за идею продолжить традицию украинской музыки, как будто на дворе 99, то есть ад девяностых позади, и сейчас мы начнем жить – получится, как минимум, интересно. (Нагайна)


очень проникновенная работа “Про сьогодні, завтра і вчора”. в ней нет остросоциальщины и злой сатиры. в ней осень этого года и тексты, написанные мелом на асфальте перед дождем.
саунд тот самый. и выглядит так, как будто весь свой ло-фі Степан Глава собирал на синтезаторе Yamaha. а писал это все на IBM386. ладно, может и на 486. (
poison’s music)Можливо ми погано шукаємо, але поки що негативних реакцій і оцінок від представників медіа-спільноти поки не було.

А як щодо слухачів? Тут дуже цікаво те, що Степанові вдалось зібрати навколо своєї творчості зовсім різну аудиторію – від реперки alyona alyona до коміка Віктора Розового, від любителів жорсткої соціальної музики до поціновувачів пост-панку і сінтіпопу.

Загалом за перший тиждень альбом отримав більше тисячі прослуховувань на Soundcloud i стільки ж на Youtube Music, близько тисячі переходів на Apple Music, Spotify i Deezer


СЛУХАТИ альбом Паліндром “Про сьогодні, завтра і вчора” на всіх платформах


Попереду інтерв’ю на радіо Сковорода та у програмі Альберт. Слідкуйте за анонсами на сторінці ПАЛІНДРОМ