Виставка «Вільна музика: українські низові ініціативи від 1980-х до 2020-х»

27 грудня у Львівському муніципальному мистецькому центрі відкрилася виставка «Вільна музика: українські низові ініціативи від 1980-х до 2020-х».

Виставка виникла у результаті ґрунтовного дослідження незалежних українських музичних ініціатив. В межах виставки автори пропонують розглянути історію незалежної музики через призму спільнот, низових ініціатив та дослідити, як музика впливала на громадянське суспільство, віддзеркалювала та супроводжувала суспільні зміни та настрої.

Дякуємо всім, хто долучився до відкриття виставки та став частиною цієї унікальної події. І, звісно, дякуємо команді організаторів:

Куратори – Назар Шешуряк (Амнезія) та Олена Погонченкова (Bubblegum zine). Дизайн та архітектура експозиції – Лєра Гуєвська та Олександр Бурлака. Авторка ідеї проєкту – Ляна Мицько. Проєктна менеджерка – Марта Слобода.

Протягом всієї виставки проходитиме збір коштів для організації Musicians Defend Ukraine — благодійного фонду підтримки діячів української музичної індустрії, які зараз на фронті. Цю частину виставки представляє щемкий експонат — гітара Андрія Жолоба, гітариста групи Бетон. Вона мовчить, бо чекає його з війни, де він виконує роль бойового медика.

На велелюдне відкриття виставки зокрема завітали активіст київсткої музичної спільноти Олексій Ковжун, легенда львівського андеґраунду 90-х Ігор Цимбровський, ковельський музикант та дослідник українського андеграунду 90-х Влад Яковлєв, музиканти Олександр Жабокрицький (Gravitsapa), Ship Her Son, Паліндром, колекціонер музики Максим Журавчик та багато інших творців та співчуваючих українській незалежній сцені.

Ви також можете (і навіть маєте!) відвідати виставку до кінця лютого 2024 року. Відвідувачі зможуть «повзаємодіяти» з деякими експонатами виставки, відкрити для себе нові яскраві імена української музики, а також долучитися до низки освітніх подій у рамках програми (лекції та кураторські екскурсії). Радимо підписатися на сторінки Муніципального мистецького центру аби не проґавити ці та інші події.

Проєкт «Вільна музика: українські низові ініціативи від 1980-х до 2020-х» реалізуовано за підтримки Стабілізаційного фонду освіти та культури Goethe-Institut Ukraine.